Informatică și tehnologii

Butyka Daniela

Bucur Carmen

Dărăban Mariana - educație tehnologică și TIC

Prof. CARMEN DORINA BUCUR a absolvit U.B.B. Cluj, Facultatea de Matematică, Secţia Informatică. A obţinut gradul I în anul 2001.

A participat la următoarele cursuri de perfecţionare:

• "Pedagogical use of internet and multimedia tools", Roma, Italia, 2007;
  • "Curs standard de limba italiana", Milano, Italia, 2009;
  • "Seeking Excellence in Teaching Studying and Learning Practices", Fuengirola, Spania, 2010;
  • "Formarea structurilor manageriale intermediare", CCD Cluj, 2010;
  • "Formator pentru educaţia adulţilor", Cluj-Napoca, 2010.
  • A prezentat lucrări la simpozioane naţionale şi internaţionale.

Este coautor la următoarele cărţi:

• Informatică - Culegere de probleme, Cluj-Napoca, Editura U.T. PRES, 2002;
  • Informatică - Teste pentru liceu şi examenul de bacalaureat, Cluj-Napoca, Editura U.T. PRES, 2004;
  • Informatică - Teste pentru pregătirea examenului de bacalaureat, Cluj-Napoca, Editura U.T. PRES, 2004.
  • Coordonează din partea Colegiului Naţional "George Bariţiu" proiectul european eTwinning CentCinquant, având parteneri din Italia, Franţa, Germania, Polonia.

Este implicată în proiectul Play, în anii şcolari 2009-2010 şi 2010-2011.

Coordonează trupa de arte vizuale Happy Hippo Show.

A primit diplomă de excelenţă din partea Ministerului Educaţiei şi a I.S.J. Cluj, pentru activitatea deosebită în pregătirea elevilor olimpici (2017, 2018).

Prof. MUGUREL BUTYKA predă informatică. A absovit Universitatea Babeş-Bolyai, Facultatea de Matematicǎ şi Informaticǎ în 1995. A obţinut definitivatul în învǎţǎmânt în anul 2000, gradul didactic II în anul 2004, gradul didactic I în anul 2008. Este membru al consiliului de administraţie. A participat la cursurile de perfecţionare:

• Consiliere şi orientare CCD Cluj 2006;
  • Achiziţii publice 2007;
  • “Managementul structurilor intermediare de conducere” CCD 2008;
  • “Utilizare AEL” CCD 2008.

• Prof. DANIELA BUTYKA predă informatică. a absovit Universitatea Babeş-Bolyai, Facultatea de Chimie şi Chimie Industrialǎ în 1995 şi Cursul Postuniversitar de Informaticǎ din cadrul Facultaţii de Matematicǎ şi Informaticǎ în 2001. A obţinut definitivatul în învǎţǎmânt în anul 2003, gradul didactic II în anul 2007, gradul didactic I în anul 2011. A participat la cursurile de perfecţionare:

• Consiliere şi orientare CCD Cluj 2006;
  • “Managementul structurilor intermediare de conducere” CCD 2008;
  • “Utilizare AEL” CCD 2008;
  • “Standarde naţionale în învǎţǎmântul preuniversitar” Institutul Român pentru Educaţie şi Calitate Europeanǎ.